Batı Sahili: Vancouver

Kültürel olarak farklı ve birçok harika görünümlü mahallelerle, Vancouver dengeli

 

bir yaşam tarzı sunan ileri görüşlü bir şehir. Çok geniş açık alanlar şehir yaşamınınıda cezbedici kılmakta.

Uluslararası anlamda çok fazla etkisi olan Vancouver, 2016'da 130. doğum gününü kutladı. Başlangıçta İspanyol akını yaşayan şehir, tarih boyunca büyük göçmen nüfusu tarafından göç aldı. 1800'lü yıllara ilk gelenin Çin ve Japonlar olduğu ve etkilerinin bugün, Vancouver'ın yeşil park alanları ve Kuzey Amerika'nın en kalabalık üçüncü Çin mahallesine sahip, dikilen süs kiraz ağaçları aracılığıyla belli etmektedir.

1900'lü yıllarda birçok Hintli, Vancouver'a gelişmekte olan kereste endüstrisinde çalışmak için gelmişlerdi ve Küçük Hindistan olarak da bilinen Punjabi Pazarı, bugünlerde bu diasporanın temsilcisidir. Ziyaretçiler, Main Street'teki altı bloktan oluşan mücevher, baharat ve ipek satan dükkanların yanı sıra geleneksel Hint mutfağını deneyimlemek için bu bölgede yürüyüş yapmalıdırlar.

Vancouver'ın İtalyan nüfuzu - İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra şehre birçok İtalyan göçmenin yerleştiği 1950'li yıllardan kalma İtalyan kafelerinin ve fantastik kahve satan caddenin de yer aldığı Commercial  Drive'da bulunabilir. Yakındaki Beaconsfield Park'ta, Roma İmparatorluğu dönemlerinde Romalıların oynadığı bir şeyden türeyen geleneksel bir İtalyan oyunu olan bir bocce oynamakta mümkündür.

Kentte bulunan birçok açık alan, büyük şehirlerde pek rastlanmayan açık hava etkinliklerinin keyfini çıkarmak için ideal bir şehir haline getirmektedir. Beş büyük açık yüzme havuzu vardır. Bunlardan en büyüğü, çevredeki dağların, Kitsilano Plajı'nın ve Vancouver silüetinin muhteşem manzaralarına sahip Kitsilano Havuzu'dur. Stanley Park seawall, parkın sahilini çevreleyen mükemmel bir bisiklet ve paten parkuru sağlar.

 

Vancouver şehrinde Yapılacak Şeyler

Plajda Gün Batımı

Sekiz yıl önce, yerel bir Vancouver sakini Stanley Parkının Üçüncü Sahili'nde haftalık toplanma alanı kurdu. Yüzlerce kişi yaz aylarında her salı günü sahilde toplanıyor ve Stewardwest'ten Thomas Prieur bunu öğrenciler “müzik dinleyip gün batımını seyretmek” için harika bir yer olarak öneriyor.

 

Derin koy

Kuzey Vancouver'daki Deep Cove topluluğunu muhteşem limanında ziyaret edin. ILSC-Vancouver'dan Rob Forman, "Şehir merkezinden toplu taşıma araçlarıyla bir saatten az bir sürede ulaşılıyor. Uzun dağlar, yemyeşil ormanlar, sakin okyanuslar ve pek çokları için ayarlanmış şirin bir köyle çevrili olacaksınız. Hollywood filmleri yada televizyon şovlarında gibi hissedeceksiniz."

 

Playland eğlenceleri

iTTTi Vancouver’dan Sherri Motohashi'nin önerildiği gibi, Kanada'nın en eski eğlence parkı olan Hastings Park'taki 30'dan fazla turistik mekandan birinde gezintinin tadını çıkarın.

 

Vancouver Yerel Lezzetleri

Stepwest'den Thomas Prieur, "El Mobilya Atölyesi Granville şeridinde bulunuyor" diyor. "Bu tipik bir West Coast barı, snowboard ve kaykay videoları tüm gün izleniyor. Tüm gıda ürünleri 5$, öğrenci bütçesi için mükemmel!"

IH Vancouver’dan Christina Margraf, “Blarney Stone, Vancouver'ın tarihi Gastown'da bulunan en uzun süredir faaliyetini sürdüren Irish Pub’ı. Hafta sonları geç saatlere kadar fantastik İrlanda yemekleri ve canlı müzik ile, genellikle eğlenceli bir gece için bir garanti."

University Canada West'den Carel Schoch, Vancouver'ın silüetinin muhteşem manzarası için Empire Landmark Hotel'in 42. katında Cloud 9 döner restoranını önermekte.


© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.