Makaleler


Polonya ve ABD Karşı Karşıya


Yirmi beş yıl önce, ekonomist Jeffrey Sachs gibi Amerikalılar, ölmek üzere olan sosyalizmi canlı bir piyasa ekonomisine


Devamını Oku

Kanada: Davetkar Eğitim Ülkesi


Rekabetçi ücretler ve eğitim sonrası çalışma seçenekleri ile Kanada yabancı öğrencileri kıyılarına çekiyor.


Devamını Oku

Tüm Dünyanın Tercihi: Polonya


Polonya'daki uluslararası öğrenci sayısı artmaya devam ediyor. Merkezi İstatistik Ofisi’nin yaptığı açıklamaya göre Polonya'daki uluslararası öğrenci sayısı artmaya devam ediyor.


Devamını Oku

İnceleme: Avustralya Eğitim Sistemi


Avustralya, aileleri hem devlette hem de özel sektörde yerleştirme yapabilmek için çok çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. Bu yazıda, Avustralya


Devamını Oku

İngilizcenizi Daha Hızlı Geliştirin!


Burada, dile yaklaşımınızı değiştirmenize ve daha hızlı geliştirmenize yardımcı olacak çalışma yöntemine ilişkin bazı yararlı yönergeler bulunmaktadır.


Devamını Oku

Eğitimde Polonya’dan Son Dakika Golü


Doğu Avrupa'daki eski komünist ülkeler arasında Polonya, 1990'ların sonunda başlayan modernleşme reformlarının ardından en büyük eğitim başarısı


Devamını Oku

Almanya Eğitim Birliği: Öğrencilerin Her İki Cinsiyetten Rol Modellere İhtiyacı Var


Alman Eğitim Birliği ‘Verband Bildung und Erziehung’, ilk ve orta öğretimde öğrenciler için her iki cinsiyetten de rol modellerinin önemini yineledi.


Devamını Oku

Green Card ile Vize Arasındaki Farklar


Başvurmadan önce Green Card ile vize arasındaki farkları öğrenmelisiniz. Birçok insan, vizenin ve Green Card’ın aynı şey olduğuna inanmaktadır. Bununla birlikte, vize ve Green Card gerçekten birbirinden farklıdır. İkisinin de kendi amaç ve uygunluk şartları vardır.


Devamını Oku

Kanada, Dünyadaki En İyi 2. Ülke!


İki yıldır üstüste Great White North, Young & Rubicam BAV Consulting ve Pennsylvania Üniversitesi'nin Wharton Okulu ile birlikte US News & World Report'un yıllık "En İyi Ülkeler" araştırmasında Kanada ikinci sırada yer aldı.


Devamını Oku

Uluslararası Öğrenciler Bilgisayar Bilimleri Okumak İçin Ottawa'yı Tercih Ediyor!


Gurpreet Singh, Bangalore, Hindistan'daki Samsung firmasında kıdemli bir yazılım mühendisiydi. Burada meslektaşlarının birçoğu, Google veya Microsoft’da daha iyi paralar kazanmak için Silikon Vadisine veya Seattle'a gitmek düşünmekte.


Devamını Oku

Almanya: Araştırmalar, Öğretmenlerin Aşırı Çalışma Saatlerine Dikkat Çekiyor


Bir öğretmen birliği tarafından yaptırılan bir çalışma, Almanya'da öğretmenlerin, haftalık olarak diğer kamu çalışanlarına göre 1 saat 40 dakika fazla çalışarak sağlıklarını tehlikeye attığını gösteriyor.


Devamını Oku

Kanada’da Konaklama ve Konut Alma Rehberi


Kanada’da kiralık ve satılık olan tüm konutlar ‘Multiple Listing Service’ sistemine eklenmektedir. Böylece Kanada’da bulunan tüm gayrimenkul danışmanları ayrı portföylere sahip olmakla beraber lisansa sahip olanlar ‘Multiple Listing Service’ sisteminden tüm konutlara erişebilmektedir.


Devamını Oku

University of Alberta Öğrencileri Uzaya Uydu Yolladı!


Alberta'nın ilk yörüngedeki uydusu olan Ex-Alta 1, canlı ve iyi durumda. Alberta Üniversitesi öğrencileri tarafından inşa edilen 30 santimetre uzunluğundaki sonda, Uluslararası Uzay İstasyonundan Mayıs 2017 tarihinde yörüngesine bırakıldı.


Devamını Oku

Eğitimin Süper Gücü Kanada!


Dünyanın en iyi performans gösteren eğitim sistemleriyle ilgili tartışmalar olduğunda, genellikle bahsedilen ülkeler, Singapur ve Güney Kore gibi Asya’nın eğitim süper güçleri ya da Finlandiya ve  Norveç gibi İskandinav ülkeleridir.


Devamını Oku

Kanada Göçmenlerini Arıyor!


Uluslararası öğrencilerin yerel iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olmak için University of Prince Edward Island - Kanada İşyeri Araştırmaları'nda yeni bir pilot proje oluşturuldu.


Devamını Oku

Kanada Üniversiteleri Dünya Sıralamasında İstikrarını Sürdürüyor


Kanada üniversiteleri, bu yılki Times Higher Education World University Rankings’de küresel sıralamalarını korudular, ancak yüksek öğretim sonrası yoğun küresel rekabete ayak uydurmak istiyorsa araştırma yatırımlarını güçlendirmelidirler.


Devamını Oku

Manchester'ı Deneyimleyin!


Güçlü bir kimlik ve hoş karşılayan doğasıyla Manchester, girişimci bir ruh, rakipsiz müzik dünyası ve sportif kahramanlarla kültürel açıdan heyecan verici bir şehirdir.


Devamını Oku

2017: Haberlerde Bir Yıl


Gidişat

StudyTravel Magazine Haber Editörü Matthew Knott, ABD'de hükümet müdahalelerinin yoğunluğu, Brexit’in sarsıntıları ve endüstrinin büyümesi olmak üzere 2017 yılının önemli haberlerine bakıyor.


Devamını Oku

Genç Öğrencilere Özel Programlara Yüksek Talep!


Özel rapor

Genç öğrencilere en iyi deneyimi vermek için genç öğrencilere hizmet veren kurumlar sürekli yenilik yapmaktadır. Georgina Deacon, 2018’de bu programlar ile ilgili bizleri nelerin beklediğini inceledi ve büyüyen sektördeki mevcut eğilimleri araştırıdı.


Devamını Oku

Neden Kanada Eğitim Sistemi?


Son olarak açıklanan PISA sonuçları ve OECD’nin araştırmaları Kanada’nın eğitim konusunda, tüm dünyanın önünde yer aldığını gösteriyor. En büyük rakipleri olan Finlandya, Norveç , Singapur ve Güney Kore gibi ülkeleri eğitim konusunda yakalamış  hatta yakın gelecekte de geçeceği düşünülmektedir.


Devamını Oku

Kanada'da Lise Eğitimi Üzerine


Kanada’da da Türkiye’de olduğu gibi hem devlet hem özel liseler bulunmaktadır. Bunların arasında eğitim kalitesi konusunda farklılıklar kesinlikle bulunmamaktadır.Bunun sebebi eyaletler arası müfredat farkı olsa da programların en yüksek standartta uygulanabilmesi için sürekli teftiş edilmesidir.


Devamını Oku

İrlanda Dil Eğitim Programı ve Çalışma İzni


İlk yerleşkelerin Vikingler tarafından kurulduğu, dünya devi Microsoft, Facebook, Twitter, Google, Intel gibi bilişim firmalarının genel merkez için seçtiği ülke İrlanda!

Yeşillikler içerisinde, huzur dolu, renkli bir kültür, pek çok yerel lezzet  ve muhteşem insanların buluştuğu,  Avrupa’nın en mutlu ülkesi. Pek çok araştırma başkent Dublin’I Avrupanın en yaşanır şehri olarak gösteriyor.


Devamını Oku

Yurtdışı Deneyimi Konusunda Neredeyiz


Staj programları için yurtdışını seçen veya seçecek olan Türk gençlerini incelerken, ülkemizde genel olarak yurtdışı eğitim konusuna bakış açısını da rakamlarla sizlerle paylaşmak istedik. Aşağıda paylaşacağımız rakamlar istatistik verileri olarak açıklanmış rakamlardır. Gelişmiş toplumlardan kasıt ise Amerika, Kanada, Avustralya, İngiltere ve gelişmiş Avrupa ülkeleridir.


Devamını Oku

Staj Yaparken Kendinizi Tanıyın


Herkes iyi bir şirkete stajyer olarak kabul edilmenin peşinde özgeçmiş yazıyor, mülakatlara gidiyor. Peki, ama neden? Tatil yapıp dinlenmek yerine neden staj yapmalı? Staj yapmak bu kadar önemli mi?
Bu sorunun cevabı kişilere göre değişse de yaygın inanışa göre staj, profesyonel yaşamda etkili olan tecrübelerden biri. Bunun en büyük kanıtı da her yıl yaz aylarında uzun tatiller yapmak yerine staj yapmayı tercih eden üniversite öğrencileri.


Devamını Oku

Neden Yurtdışında Staj


Günümüz iş dünyasındaki artan rekabet, teknolojinin fark edilir derecede kendisini yenilemesi, yeni mezun gençlerin sadece okulda öğrendikleri teorik bilgilerle iş dünyasında yeterli başarıyı ortaya koyamamasına neden olmaktadır. Özellikle ülkemizin şu anki iş hayatına baktığımızda birçok üniversite mezununun iş hayatına beklentilerinin altında başladığına şahit oluyoruz.


Devamını Oku
© Copyright | Poseidon Yurtdışı Eğitim | All rights reserved.